Değişim Medya - GÜNCEL
İÇME SUYU VE ARITMA İHTİYACINA ÇÖZÜM…
İÇME SUYU VE ARITMA İHTİYACINA ÇÖZÜM…

Kdz. Ereğli'nin içme suyu ve arıtma ihtiyacı uzun vadede çözüme kavuşuyor

Bakan Veysel Eroğlu: "Proje ile şehre memba kalitesinde içme suyu temin edeceğiz"
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, Zonguldak Ereğli'nin içme suyu ve arıtma ihtiyacını uzun vadede çözüme kavuşturmak için harekete geçti.

Proje ile bölgeye memba kalitesinde su temin edeceklerini belirten Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Ereğli İçmesuyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi ile Ereğli ilçe merkezi ve civar yerleşim yerlerine yılda 25,6 milyon metreküp arıtılmış içme suyu temin edeceğiz” dedi.

DSİ Genel Müdürlüğü tarafından 27 kilometre uzunluğunda inşa edilecek Ereğli İçmesuyu İsale Hattı’nın fiziki gerçekleşme oranı yüzde 64’e ulaştı. Proje kapsamında arıtma tesisinden alınacak su ile Ereğli ilçe merkezi, Gülüç, Delihakkı, Ören yerleşim yerleri ve civar yerleşim yerlerine yılda 25,6 milyon metreküp içme suyu temin edilecek.
Çalışmaların hızla devam ettiği Ereğli İçmesuyu Arıtma Tesisi'nde ise Kızılcapınar Barajı’ndan alınacak su, 6 kilometrelik ana isale hattı ile inşa edilecek içme suyu arıtma tesisine getirilecek. Fiziki gerçekleşme oranı yüzde 98’e ulaşan tesisin tamamlanması ile yılda 25,6 milyon metreküp arıtılmış su Ereğli ilçesine verilecek.

Ereğli İçmesuyu İsale Hattı ve arıtma tesisi hizmete alındığında şehre “İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmelik”e uygun yüksek standartlı içme suyu temin edileceğini vurgulayan Prof. Eroğlu, “Tek merkezden işletilen modern bir tesis inşa edileceği için su maliyetleri düşecek. Ayrıca, tesisin depolamalı olması sebebiyle güvenilir bir kaynaktan su temini sağlanarak, şehrin uzun vadeli içme suyu ihtiyacı güvence altına alınmış olacak” diye konuştu.

Yorumlar
İÇME SUYU VE ARITMA İHTİYACINA ÇÖZÜM…
emrullah şenol12 Ocak 2017 : 11:37:56  
esas tehlike -3 bölgenin kurtulması kalkınmasının tek yolu Ereğli il olmalıdır zonguldakın il durumu iptal edilmelidir isim işine gelince ereğlinin isminin zonguldak olmasıda uygun olur Ereğlinin yerleşim yeterliliği zonguldakı iki kere katlar içine alır onun için kdzereğli Deniz komutanlığı zonguldak limamnına taşınmalı zonguldak boşalan yere getirilmeli kalan diğer bölümü ise filyosa taşınmalıdır yoksa zonguldak ve birkaç çıkar gurubu kurtulsun diye zonguldak byk şehir yapılırsa hepimiz batacaz bu açık geröçektir Şayet bu diretilirse biz Ya il olmalıyız yada Düzceye bağla DEVAMI
İÇME SUYU VE ARITMA İHTİYACINA ÇÖZÜM…
emrullah şenol12 Ocak 2017 : 11:30:22  
modern şehircilik yer alt yapı demektir evet bunları millete anlatmak gerek hatta ben seçim arafesinde dedimki millete şehire su veren barajları gösterin nasıl su içtiklerini görsünler ondan sonra tavırlarını göstersinler sahillerde saksı görenler her yeri cennet sandılar oysa 100 yıldır aspesli su içtik bilerek bönceki belediye bu işe el atmadı damacana piyasası canlı tutulsun istendi Her neyse esas tehlike eğer zonguldak büyük şehir olursa ereğli ve alaplı bitecek şimdiden kamu bilgilendirilmesi çalışmalar başlatılmalıır Bizim belediyemiz zonguldak tan 10 kat güçlüdür ancak yıllard DEVAMI
İÇME SUYU VE ARITMA İHTİYACINA ÇÖZÜM…
emrullah şenol12 Ocak 2017 : 11:14:59  
belediyecilikte en zor iş alt yapıdır eğer siz parayı alt yapıya harcarsanız bir daha millet sizi seçmez Ama tersine sahillerde saksı yaparsanız bol baldırı çıplak sanatçıları festifal adı altında ereğli ye getirirseniz bunun için çarşı esnafından tehdit ile para alır bol bol kendi reklamını yaparsan o zaman milletin gözünde kahraman olursunuz ey belediye senn derdin nedir sizde bol bol saksı yapın ne gerek temiz suya biz 100 yıldır aspesli borulardan su içtikte öldükmü eee zaten zamanı gelen bir şekilde ölür atın ölümü arpadan olsun boş verin temiz suyu saksı yapın saksı