Değişim Medya - GÜNCEL
İYİ Parti İlçe Başkanından Değişim’e ziyaret…
İYİ Parti İlçe Başkanından Değişim’e ziyaret…

İYİ Parti Kdz Ereğli İlçe Başkanı Asım Tazegül “Sloganımız, Ereğli İYİ olacak, Zonguldak İYİ olacak, Türkiye İYİ olacak şeklindedir” dedi. Tazegül, partilerinin dört eğilimi birleştirme iddiasında olduğunu söyledi.

Tazegül, Değişim Haber Merkezi’ne ziyaretinde, İYİ Parti Karadeniz Ereğli 1. Olağan Kongresi hazırlıklarına odaklandıklarını belirtti.

İlk kongre için hazırlıklarını tamamladıklarını ifade eden Tazegül şöyle konuştu:

“ İnşallah ilk kongremizi başarıyla gerçekleştireceğiz. Kongremizin ardından bölge gündemine ilişkin görüşlerimizi kamuoyuyla daha da fazla paylaşacağız. Partimize toplumun her kesiminde katılımlar var. İYİ Parti dört eğilimi birleştiren bir parti olma iddiasındadır. Bölgemizde gerek sağ kesimden, gerekse sol kesimden üye kaydediyoruz. Kişisel durumu nedeniyle açıkça üye olamayan birçok kişi de özel olarak gelip bizi desteklediğini söylüyor. İYİ Parti’nin iktidarın alternatifi olduğunu gözlemliyoruz.”

“OLUMLU ANLAMDA SİYASET...”

Kongre sürecinin ardından bölge gündemine yönelik değerlendirmelerde bulunacaklarını dile getiren Tazegül şöyle devam etti:

“Kongremizin ardından, genel olarak ülke gündemi üzerine değerlendirmeler de yapacağız ama bu konular daha ziyade genel merkezimiz tarafından değerlendirilecektir. İlçe teşkilatı olarak kendi alanımıza daha çok odaklanacağız. Bizim asıl ilgi alanımız Ereğli ve Zonguldak gündemi olacak. Bunda da Olumlu anlamda siyaset yapacağız. Bir teklif, girişim Ereğli yararına ise bunun AK Parti’den mi, yoksa CHP’den mi geldiği bizim açımızdan önemli değil. Siyasetimiz sadece eleştiriye yönelik olmayacak. Eleştirilerimizi yaparken, çözüm yollarını da göstereceğiz. Eleştirdiğimiz konular için çözüm önerileri geliştireceğiz. Politikamıza esas olarak Ereğli menfaatlerini alacağız. Toplumun her kesiminden olumlu tepkiler alıyoruz. Her kesimden üyelerimiz var.”

EREĞLİ İYİ OLACAK...

Slogan olarak, “Ereğli İYİ olacak, Zonguldak İYİ olacak, Türkiye İYİ olacak” ifadesini seçtiklerini ifade eden Tazegül “ Bu çerçevede, teşkilatlanma çalışmalarımızı tamamladık. Üye kayıtlarımız devam etmektedir. Partimize üye olmak isteyen halkımızı Meydanbaşı Caddesi, Keleşler İş Merkezi Kat 5’te bulunan İYİ Parti İlçe Teşkilat binamıza bekliyoruz.

İYİ Parti 1. Olağan Kongremiz, 18 Şubat 2018 Pazar Günü, 13.00’te Keleşler Park Otel’de gerçekleştirilecektir. Tüm Ereğli Halkını kongremize davet ediyorum” dedi.

“AMERİKAN SOSLU” ARAYAN AYNAYA BAKSIN!..

Tazegül, CHP Eski Parti Meclisi Üyelerinden Buket Müftüoğlu’nun İYİ Parti’ye yönelik eleştirilerde bulunduğunun hatırlatılması üzerine şöyle konuştu:

“İlçemizde yayınlanmakta olan yerel bir gazetede Buket Müftüoğlu isimli bir bayan İYİ Parti’yi hedef alan “‘Altı Turancı, ortası Atatürkçü, üstü Amerikan Soslu” parti diye hakaretlere varan absürt açıklamalarda bulunmuştur.

Partimiz sayın Meral Akşener’in genel başkanlığında kurularak faaliyetlerine başlamıştır. İYİ Parti milletimizden olağanüstü ilgi ve alaka görmektedir. Halkımız tarafından iktidara alternatif olarak kabul görmektedir.. Bu durum, ülkemizi ve halkımızı sevenlerce alkışlanmaktadır. Kongre süreçlerimiz devam etmekteyken yapılan bu uygunsuz ve alakasız açıklamayı kınıyorum.”

“CHP’Yİ BAĞLADIĞINI DÜŞÜNMÜYORUZ...”

Buket Müftüoğlu’nun CHP’liyim diye sıfat kullanarak sanki CHP de böyle düşünüyormuş gibi bir algı da yaratmak istediğini belirten Tazegül, “Kullandığı dil sosyal demokrasiye yabancı bir dildir. CHP’ye paraşütle geldiği açıktır. Bu hanımefendiyi CHP’li olarak görmüyor ve açıklamanın CHP’yi de bağladığını düşünmüyoruz” dedi.

Bu açıklamanın Ereğli politikasında kendisini gündeme taşıma hezeyanından başka bir şey olmadığını belirten Tazegül, ‘Amerikan Soslu’ aranıyorsa açıklamayı yapanın aynaya bakmasını öneririm. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener liderliğindeki İYİ Parti iktidar adayı bir partidir. Partimiz böyle ‘Ucuz kasaba politikacılarının’ üstünde yersiz polemikler yapacağı parti değildir” ifadelerini kullandı:

Değişim Haber Merkezi çalışanları Tazegül’e parti çalışmalarında başarı dileklerini ifade etti.