Değişim Medya - SİYASET
Projelerini anlattı…
Projelerini anlattı…

AK Parti Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı, Makine Yüksek Mühendisi Mustafa Kurt, Karadeniz Ereğli için hazırladığı projeleri kamuoyuna anlattı. Kurt, “. Bunların büyük çoğunluğunu belediye kasasından para çıkmadan yapacağım. Bunun için temelde yap işlet devret modelini kullanacağım” dedi.

Kurt, Ereğli Öğretmenevi’nde düzenlediği basın toplantısında, aday ve belediye başkanı olması halinde gerçekleştirmek istediği ve “Master Mega Projeleri” başlığı altında topladığı projeleri anlattı.

Aday Adayı Kurt, özgeçmişini anlatarak başladığı toplantıda, Ereğli’de aday olmasının nedeninin, kendisinin ilçede doğup büyümüş olması olduğunu söyledi.

Kurt, projeleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi desteğiyle ilçeye bir devlet veya vakıf üniversitesi kurulmasının yer aldığını ifade ederek şunları söyledi:

“Yıldız Teknik Üniversitesi’nin de desteğiyle Ereğli’de Ereğli Sertifika Programları gerçekleştireceğiz. Yalnız Ereğli’de 33 bin işsiz genç var. Bunlara önce daha kolay eğitim verilebilecek, mesleki bilgisi olanlardan başlamak suretiyle, hepsine birer mesleki sertifika kazandıracağız. Organize Sanayi Bölgesinde bir buçuk gün geçirdim. İş dünyası yetişmiş eleman ihtiyacı içinde.

Projelerim vizyon projeleri değil, beş yıllık görev süresinde gerçekleştirilebilecek projelerdir. Bunların büyük çoğunluğunu belediye kasasından para çıkmadan yapacağım. Bunun için temelde yap işlet devret modelini kullanacağım. Ben beş yıllığına görev yapmak istiyorum. Görev sürem içinde arkamdan en az üç kişi yetiştireceğim. İyi bir lider yanındakilere de katkı verir. Böylece peşinden gelenler de lider olur. Ben buranın çocuğuyum. Bu memlekete hizmet için geldim. Geç geldiğimin farkındayım. Başkan aday adayı arkadaşlarımın hepsi değerli kişiler. Tüm aday adayı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Kurt Erdemir ile Ereğli ilişkilerinin son dönemde iyi olmadığına dikkat çekerek, “Ereğli Erdemir’e sırtını dönmüş, Erdemir Ereğli’ye yan bakıyor. Bunun diyaloglar çerçevesinde çözülmesi halinde Erdemir’in ilçeye çok daha fazla katkı verebileceğine inanıyorum” dedi.

AK Parti Aday Adayı, tersaneler bölgesinde yaşanan sıkıntıların da çözümünün mümkün olduğunu savundu. Kurt, toplantısında basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

PROJELERDE NELER VAR?
Kurt’un anlattığı projeler arasında Trafik sorununa raylı sistemler, köy minibüsü güzergah düzenlemeleri, Göztepe’nin altına çok katlı otopark, mahalle yollarının renovasyonu, Ereğli viyadük geçiş yolları yapımı gibi projeler yer alıyor. Projeler arasında Göztepe’ye teleferik sistemi, çeşitli bölgelerde yürüyen merdivenler, sahil şeridinde denize doğru yarım daire şeklinde 25 bin kişilik eğlence, kent festival meydanı, mevcut yapıların görselliğinin sağlanarak görüntü kirliliğinin önlenmesi, Millet bahçesi yapılması, Göztepe’ye seyir kafeteryaları yapılması gibi projeler bulunuyor. Kurt, STK ve sivil toplum kuruluşları ile Kdz Ereğli Kalkınma Vakfı Platformu kurulacağını da sözlerine ekledi.

Yorumlar
Projelerini anlattı…
By_KaL05 Aralik 2018 : 08:30:02  
Göztepe SİT alanı değil mi arkadaş. Zamanında sayın Posbıyık ve Uysal'da yapmak istedi ama izin vermediler. Şimdi ne değişti de teleferik ve cafe yapılabiliyor? Yoksa bir yerlerden destek mi geldi.!!!
Projelerini anlattı…
Winner05 Aralik 2018 : 08:25:51  
E PES DİYORUM ARTIK.GÖZTEPENİN ALTINA ÇOK KATLI OTOPARK,GÖZTEPEDEN TELEFERİK,GÖZTEPE SEYİR KAFETERYALARI YA BIRAK KARDEŞİM BIRAK GÖZTEPEYİ KENDİ DOĞALLIĞINA BIRAK.TEPESİNDEKİ BAZ İSTASYONLARI ZATEN YETERİNCE EĞRETİ DURUYOR.SİZ AKEPELİLERİN NE DERDİ VAR ORMANLA,YEŞİLLİKLE,AĞAÇLA TABİATIN DOĞALLIĞIYLA.SAÇMASAPAN PROJELERİN SENİN OLSUN.YAPABİLİYORSAN EREĞLİDEKİ ARAÇ SAYISINI AZALT VE YOLLARI GENİŞLET,ENGELLİLER İÇİN MUNTAZAM RAMPALAR YAP DA BİZ DE PROJE NEDİR GÖRELİM,ANLAYALIM.BU YOLDA YOLUN KAPALI OLSUN İNŞALLAH KENDİ PROJELERİNDE ISRARCIYSAN ŞAYET